2012-06-27 | Serce przyszłości bije w Wielkopolsce

„Serce przyszłości bije w Wielkopolsce” - Nie...? W takim razie nasz projekt skierowany jest także do Was!

Wraz z kolegami z Liceum ogólnokształcącego w Grodzisku Wielkopolskim zajmujemy się tematyką serca. Naszym głównym celem jest zbudowanie modelu układu krążenia.

Na początkowych spotkaniach zajmowaliśmy się sporządzeniem planu działania oraz podzieleniem między siebie czekających nas zadań.

Z przeprowadzonej ankiety dowiedzieliśmy się, że poziom wiedzy mieszkańców Grodziska na tematy dotyczące budowy i czynności układu krwionośnego jest dość niski. Zmotywowało nas to, aby to zmienić!

Ważnym elementem było pozyskanie środków finansowych na realizację naszego projektu. W tym celu udaliśmy się do kilku firm z prośbą o dofinansowanie. Zostaliśmy przyjęci bardzo serdecznie, a nasze pomysły spotkały się z dużym entuzjazmem.

Gdy na konto wpłynęły obiecane pieniążki, nie pozostało nic innego, jak wziąć się ostro do pracy. Zrobiliśmy makietę, która przedstawia Wielkopolskę. Na niej będzie znajdował się nasz układ krążenia.

Następnie chłopcy zajęli się budową pompy, która będzie pompowała sztuczną krew. W międzyczasie stworzyliśmy model serca.

Jaki jest nasz plan działania? Spotkanie z kardiologiem, który odpowie na nurtujące nas pytania. Później przeprowadzimy kilka prelekcji dla mieszkańców naszego miasta. A co później? Póki co nie chcemy zdradzać Wam zbyt wiele... Ale efekty naszej pracy będziecie mogli podziwiać już wkrótce!

Pragnę zauważyć, że bardzo zależy nam, aby w naszej szkole coś po nas pozostało. Lecz nie mają to być tylko zdjęcia w starych kronikach. Ma być to coś, co będzie służyło następnym pokoleniom. Głęboko wierzymy, że plan ten uda nam się zrealizować.

Grupa drugoklasistów ze Słowaka

Pozdrawiamy cieplutko :)

Jeszcze kilka słów od redakcji :) Nie chcieli nam zbyt wiele zdradzać, dlatego jutro ich odwiedzimy! Było już ucho, było oko - przyszedł czas na serce! :)

Dziękujemy pani Grażynie Skrzypczak za nadesłaną relację.