2012-06-19 | Trzy w jednym! Kościelec :)

Trzy projekty mogliśmy obejrzeć  podczas Pikniku Rodzinnego w Kościelcu, niedaleko Koła. Na terenie Zespołu Szkół Rolniczego Centrum Kształcenia Ustawicznego w niedzielne popołudnie pojawiło się kilkuset widzów. Pogoda dopisała. Prezentacje projektów przewijały się miedzy innymi pokazami i występami. Na szkolnym boisku swoje umiejętności prezentowały zespoły taneczne. Był m.in. popis sztuki nakrywania do stołu w wykonaniu adeptów sztuki kelnerskiej, a także pokazy walki legionistów rzymskich.


Organizatorzy: ZSRCKUi działające przy zespole Stowarzyszenie Wspierające Rozwój Kultury i Folkloru zadbali także o najmłodszych. Ci mogli m.in. poskakać na trampolinie, pozjeżdżać na dmuchańcach, pograć w różne gry, a nawet poczuć na własnej skórze jak to jest - kiedy dochodzi do zderzenia podczas jazdy samochodem bez pasów!!! 


Nie brakowało także emocji sportowych, gdyż obok uczniowie przez sporą cześć pikniku rozgrywali turniej piłkarski.  

W takiej świątecznej, piknikowej atmosferze mieli okazję pokazać swoje projekty licealiści zespołu  szkół uczestniczący w projekcie „eSzkoła - Moja Wielkopolska”.

Jako pierwsi swoimi doświadczeniami (!) z widownią podzieliła się grupa pod intrygującą nazwą Węglowy Wydział Śledczy. Na oczach publiczności przeprowadziła kilka pouczających i bardzo widowiskowych doświadczeń - z węglem w tle oczywiście :) Nad całością przedsięwzięcia,  bezpieczeństwem publiczności i samych bohaterów prezentacji czuwał najprawdziwszy strażak.


O samym projekcie opowiedziała nam opiekunka grupy, pani Magdalena Szafrańska:


Chcesz poznać projekt bliżej zajrzyj >>> tutaj <<<

Po kolejnej porcji  artystycznych wrażeń do akcji ruszyły pracowite pszczółki i trutnie. Na swojej wystawie opowiadały  o znaczeniu pszczół dla naszego środowiska i zagrożeniu jakie od kilku lat nad nami ciąży. Stąd tytuł projektu: Pszczeli miód, ginący cud.  Nie bez kozery w czasie prezentacji pojawiało się zdanie, którego autorem jest sam Albert Einstein: "gdyby na Ziemi wyginęły pszczoły, człowiekowi zostałyby jedynie cztery lata życia".


 

Wagę problemu uświadamiała nam opiekunka grupy pani Małgorzata Marciniak:

Chcesz poznać projekt bliżej zajrzyj >>> tutaj <<<

Na koniec grupa pani Anny Kucharskiej w regionalnych strojach przybliżyła wszystkim Tradycję Wartą poznania.  Grupa projektowa przy użyciu nowoczesnych technik poznawała i dokumentowała wielkopolskie, nadwarciańskie tradycje i zwyczaje w tym tańce, a także piękno przyrody i zabytki architektoniczne.


Temat projektu Tradycja Warta poznania to gra słów podkreśla pani Ania:


Chcesz poznać projekt bliżej zajrzyj >>> tutaj <<<

Do serc gości pikniku grupa projektowa trafiała też poprzez żołądek, serwując m.in. regionalne wędliny, kiszone ogórki, chlebek ze smalcem okraszonym skwarkami. Pyszny! :)

red. Jacek Cerkaski

Projekt realizowany jest przez: