2012-06-14 | Grodziski półmaraton "Słowaka" wybiega w Europę

Relacja została nadesłana przez panią Dorotę Adam. O tym projekcie najlepiej Wam opowiedzą sami uczniowie... :)

Hej, jesteśmy 12 osobową grupą z Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego z Grodziska Wielkopolskiego. Tak z tego miasta, które znacie z słynnej wody grodziskiej lub z drużyny piłkarskiej. A za naszą sprawą dowiecie się z czego jeszcze słynnie Grodzisk Wielkopolski :) Otóż od kilku lat w naszym mieście organizowany jest Grodziski Półmaraton „Słowaka”.

Zapytacie zapewne dlaczego „Słowaka”? „Słowak” to nasze liceum. To właśnie w naszej szkole zrodziła się idea organizacji biegu ulicznego, który z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. A my realizując swój projekt, który zatytułowaliśmy Grodziski Półmaraton „Słowaka” wybiega w Europę chcieliśmy rozsławić naszą  imprezę biegową i nasze miasto.

Ciekawi pewnie jesteście jak to zrobimy :) Już wyjaśniamy! Pomysłów na promocję biegu mamy bardzo wiele. W ramach promocji naszego biegu i miasta przygotowaliśmy we współpracy z firm Concepto grę komputerową, w której zawodnik to oczywiście biegacz. Trenuje on przed półmaratonem i przy okazji zwiedza Grodzisk Wielkopolski z jego najważniejszymi obiektami. Grę znajdziecie >>> tutaj <<<

Dalej napisaliśmy książkę o pięcioletniej historii Grodziskiego Półmaratonu „Słowaka”. Teraz czekamy na jej druk, który jest możliwy dzięki wsparciu Burmistrza Henryka Szymańskiego i Urzędu Miejskiego w Grodzisku Wielkopolskim, z którym podjęliśmy współpracę. Mamy nadzieję, że do końca czerwca będziemy mogli mieć ją w ręce. Jeśli już teraz chcesz ją przeczytać odwiedź naszą zakładkę na stronie Półmaratonu „Słowaka” (kliknij tutaj).

Kolejnym zadaniem, którego się podjęli była praca w biurze zawodów podczas biegu i udział w półmaratonie. 10 czerwca wszyscy członkowie grupy projektowej pobiegli w sztafecie i w ten sposób pokonali całą trasę biegu. Redakcja portalu była tam z nimi - już jutro relacja z tego wydarzenia!!! :) /red. MB

Na tę okazję zaprojektowaliśmy specjalną koszulkę. Oj będzie o nas tego dnia głośno i to nie tylko za sprawą udziału w biegu. Również dzięki wystawie pamiątek z dotychczasowych pięciu edycji biegu, którą tego dnia zaprezentujemy w pobliżu biura zawodów.

Na tym nie koniec naszych pomysłów. By zaskoczyć zawodników startujących w grodziskim półmaratonie przygotowaliśmy tablice z nazwiskami dotychczasowych zwycięzców biegu.

Postanowiliśmy również promować bieg wśród mieszkańców Grodziska Wielkopolskiego i okolic. Postanowiliśmy rozpocząć od gimnazjalistów, dla których w ramach „Drzwi otwartych”, a później Majówki ze „Słowakiem” przygotowaliśmy konkurs wiedzy o Grodziskim Półmaratonie „Słowaka” oraz wystawę pamiątek z półmaratonów.

Specjalnie dla nich zorganizowaliśmy także Konkurs Historyczno-Literacki „Sporcie, Ty jesteś piękno”, podczas którego młodzież z całego powiatu mogła wykazać się znajomością tradycji sportowych naszego miasta oraz popisać znajomością literatury o tematyce sportowej.

Na koniec jeszcze jedno ciekawe nasze działanie. A mianowicie na stronie internetowej Grodziskiego Półmaratonu „Słowaka” stworzyliśmy zakładkę, w której na bieżąco relacjonujemy przebieg naszej pracy. Tam też znajduje się nasza gra komputerowa, elektroniczna wersja książki, a już 12 czerwca relacja z biegu. Wszystkich chętnych zapraszamy do odwiedzania tej strony --> http://www.polmaratongrodzisk.pl/pl/Grodziski_Polmaraton_Slowaka_Wybiega_w_Europe.html