2012-05-21 | Bryły przestrzenne w architekturze Rostarzewa i okolic

„Bryły przestrzenne w architekturze Rostarzewa i okolic” – to projekt realizowany przez 12-osobową grupę uczniów  z gimnazjum w Rostarzewie.

Celem projektu jest poznawanie geometrii przestrzennej jako nauki mającej zastosowanie praktyczne.

Młodzież chce sprawdzić z jakich brył zbudowane są ich domy oraz budynki różnych instytucji i firm. Interesuje ich różnica między architekturą wsi i miasta. Zadają sobie pytanie: jakie bryły najczęściej występują w budownictwie i jak to było na przestrzeni XIX i XX wieku?

Chcąc poznać architekturę miasta, uczniowie wyjechali na jednodniową wycieczkę do Poznania. Przechodząc się ulicami,  uczniowie przyglądali się różnym budynkom i fotografowali je.

Co będzie ich następnym zadaniem? :) Sfotografowanie i zebranie informacji o miejscowościach w których mieszkają uczestnicy projektu.

Kto z nas nie chciałby w ten sposób uczyć się matematyki? :) Geometria przestrzenna dla młodzieży z Rostarzewa przyjęła teraz inny - nie tylko przestrzenny, ale i praktyczny wymiar :)

Dziękujemy pani Izabeli Cieślewicz za nadesłaną relację.