2012-05-15 | Wirtualne Gimnazjum w Gostyniu

To właśnie w Gostyniu powstanie wirtualne gimnazjum! :-) Co jest celem uczniów? Tych jest kilka. Stworzenie wirtualnego obrazu trójwymiarowego Gimnazjum oraz przybliżenie historii budynku. Poznanie różnych technik fotografowania oraz obróbki zdjęć za pomocą komputera. A także stworzenie fotoalbumu i wystawy ze zdjęciami budynku szkoły dawniej i dziś.

Co uczniowie zrobili do tej pory?

Młodzież zapoznała się z platformą wspomagającą projekt, dowiedzieła się na czym polega praca metodą projektów. Zaczęli szukać informacji o historii budynku swojej szkoły, zdjęć z dawnych czasów.

Budynek szkoły w okresie okupacji Budynek szkoły współcześnie

Co dalej?

Uczniowie wykonają zdjęcia swojej szkoły i poznają program Photosynt, który pozwoli im na tworzenie trójwymiarowego obrazu Gimnazjum nr 1. Oprócz tego postarają się przedstawić dzieje swojej szkoły w formie prezentacji multimedialnej. Zrobione przez siebie zdjęcia wykorzystają także do stworzenia fotoalbumu swojej szkoły i wystawy.

Dziękujemy panu Waldemarowi Sadowskiemu za nadesłaną relację.