2012-04-23 | O naszej małej ojczyźnie, czyli spotkanie z najmłodszymi mieszkańcami Goliny

Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Golinie realizuje projekt GIMNAZJALISTA – PRZEDSZKOLAKOWI O NASZEJ MAŁEJ OJCZYŹNIE. Projekt realizowany jest w 12 osobowej grupie pod opieką Justyny Sieczkowskiej.

Głównym celem projektu jest przybliżenie przedszkolakom historii, położenia geograficznego, tradycji kulinarnych związanych z ich miejscowością. Swój projekt realizują w roku, w którym ich miasto obchodzi 650 rocznicę nadania praw miejskich przez Króla Władysława Łokietka.

Pragną aby młode pokolenie znało historię i tradycje rejonu z którego pochodzi.
W tym celu odbyli już pierwsze spotkanie z najmłodszymi mieszkańcami miasta. Opowiedzieli im o założycielu grodu. Przybliżyli symbole charakterystyczne dla Goliny i wspólnie wykonali prace plastyczne – herb miasta, który później został wywieszony w galerii przedszkola.

To jedno z wielu takich spotkań. Do kolejnych już się przygotowują. Zrealizują przedstawienie teatralne mówiące o legendach swojej okolicy. Wspólnie stworzą makietę parku, w którym mieści się przedszkole. Chcą również zabrać dzieciaki na wycieczki do ważnych miejsc w swojej małej ojczyźnie, aby mogły w sposób namacalny poznać historię ich rodzinnego miasteczka.

Dziękujemy pani Justynie Sieczkowskiej za nadesłaną relację.