2012-04-16 | Z kamerą na deptaku gostyńskim, czyli rozmowy o alternatywnych źródłach energii

Alternatywne źródła energii odnawialnej to projekt realizowany w Liceum Ogólnokształcącym im. Ziemi Gostyńskiej. Celem projektu jest uzyskanie jak największej ilości informacji na temat uzyskiwania energii ekologicznej m.in.: energia słoneczna, energia wiatrowa, także biomasa i energia geotermalna.

Na pierwszych spotkaniach zespół uczniowski pracował głównie nad tym, aby zdobyć jak największą wiedzę na ten temat. Poznawali alternatywne źródła energii. Każdy z nich otrzymał zadanie, aby przygotować jak najwięcej informacji o wybranym źródle energii odnawialnej. Prezentowali przygotowane prezentacje, dzięki czemu zaznajomili się z różnymi sposobami uzyskiwania energii.

Na ostatnim spotkaniu uczniowie udali się na deptak gostyński i przeprowadzili ankietę wśród przechodniów. Zapytali się, co wiedzą o alternatywnych źródłach energii i gdzie ona występuje w ich rejonie.

Co będzie kolejnym etapem zajęć?

Zebranie i omówienie nabytych informacji oraz szczegółowe opracowanie tematu energii słonecznej i wiatrowej.
W najbliższym czasie grupa wspólnie wybierze się na wycieczki, by z bliska obserwować proces wytwarzania energii.