2013-03-27 | Eko-dźwięki

Gimnazjum nr 4 w Zespole Szkół nr 2 w Szamotułach. To tutaj realizowany jest projekt "Eko-dźwięki", którego opiekunem jest p. Piotr Gotowy. Uczniowie w ramach swojego projektu chcą zbudować instrumenty muzyczne z przedmiotów pochodzących z odzysku. Na zakończenie rozważają zagranie utworu muzycznego podczas Dnia Dziecka. Projekt ten to edukacja na styku informatyki, zajęć technicznych, muzyki i ekologii. Zapowiada się ciekawie, przyznacie? :)

Co mają za sobą?

• Wyszukanie informacje o podobnych projektach, inicjatywach (np. dzwiekizodzysku.pl).
  • Kategoryzacja śmieci i dźwięków jakie wydają.
  • Badanie wytrzymałości i akustyki wybranych przedmiotów.
  • Wizyta na wysypisku śmieci w Piotrkówku koło Szamotuł.
  • Zapoznanie się ze sprzętem do nagrywania filmów, m. in. telefony komórkowe, aparaty fotograficzne, tablety.
  • Nagrywanie i przetwarzanie filmów w różnych programach.

Co w planach?

• Wizyta na złomowisku.
  • Zbiórka przedmiotów potrzebnych do budowy instrumentów (zarówno u siebie w domu jak i zbiórka w szkole).
  • Budowa instrumentów z przedmiotów pochodzących z odzysku.
  • Wizyta w szkole muzycznej, konsultacja z nauczycielką muzyki.
  • Konsultacja z przedstawicielami profesjonalnego zespołu muzycznego.
  • Stworzenie utworu muzycznego, który będzie zagrany na eko-instrumentach.
  • Występ grupy projektowej podczas Dnia Dziecka.

Materiały przesłał p. Piotr Gotowy.