2013-03-27 | Pszczółka Maja

Gimnazjaliści z Zespołu Szkół w Czaczu, wraz z opiekunką projektu p. Natalią Kozak, podjęli się bajecznie brzmiącego tematu "Pszczółka Maja". Czy jednak o bajkach będzie tutaj mowa? ;)

Mimo, że grupa projektowa zatytułowała swój projekt bajecznie to nie do końca będzie on dotyczył rezolutnej i zwinnej pszczółki. Zajmą się w projekcie tematem pszczół, ich pracą i produktami, które dzięki niej uzyskujemy. Ich dotychczasowe prace polegały na zdobyciu wiedzy na temat biologii pszczół, ich pochodzenia i pracy. W związku z tym w swojej szkole gościli p. Tadeusza Krzyżanowskiego (Prezesa Koła Pszczelarzy w Śmiglu), który podzielił się z nimi swoją wiedzą na temat pszczółek. 

Kolejnym zadaniem była wizyta w Pracowni Pszczelarskiej p. Henryka Kraczewskiego, który zajmuje się pszczelarstwem hobbystycznie. Otrzymali od pana Henryka bardzo wiele cennych informacji o produktach pszczelich oraz narzędziach jakich pszczelarz potrzebuje do swojej pracy. Najcenniejszą ciekawostką była dla nich budowa ula, a to dlatego, że grupa projektowa wspólnie z ekspertami chce zbudować ul.

Kolejne plany? Kiedy już przyjdzie wiosna zamierzają odwiedzić dwie pasieki i praktycznie poznać pracę pszczelarza. A na sam koniec poza budową ula zajmą się napisaniem poradnika pszczelarskiego. 

Materiały przesłała p. Natalia Kozak.

Projekt realizowany jest przez: