2013-03-26 | Po co warto jechać z Chrzypska do Poznania?

Grupa gimnazjalistów z Zespołu Szkół Gimnazjum w Chrzypsku Wielkim zadaje sobie pytanie: "Po co warto jechać z Chrzypska do Poznania"? Odpowiedzi na nie szukają w swoim projekcie, który realizują pod opieką p. Marii Paszkiewicz. Skąd taki temat? O tym opowiedzą Wam już sami.

Chociaż Chrzypsko leży tylko 65 km od Poznania, to większość z nas niewiele wie o stolicy Wielkopolski. Uczniowie naszej szkoły stwierdzili, że jeśli tam bywają, to w celach handlowych lub w kinie. My postanowiliśmy to zmienić. Postaramy się wzbogacić swoją wiedzę o tym mieście. Podzielimy się tą wiedzą z młodszymi uczniami naszej szkoły. Pokażemy kolegom, że warto odwiedzić Poznań z wielu innych powodów. Sami też tam się wybieramy. To, co najbardziej nas zachwyci opiszemy w sprawozdaniu.

Co już zrobiliśmy?

• Przeprowadziliśmy ankietę wśród uczniów naszej szkoły by sprawdzić stan ich wiedzy o Poznaniu i opracowaliśmy jej wyniki.
  • Zdobyliśmy już sporą wiedzę o Poznaniu korzystając z różnych źródeł informacji.
  • Podczas ferii niektórzy z nas odwiedzili Poznań i oczywiście zrobili ciekawe zdjęcia :)
Co teraz robimy?

• Opracowujemy zebrane informacje.
  • Przygotowujemy się do przeprowadzenia lekcji o Poznaniu w klasach III  i IV szkoły podstawowej.
  • Planujemy wycieczkę do Poznania.
Tak wypowiadają się o projekcie uczniowie:

• Z przyjemnością się spotykamy i dobrze się bawimy.
  • Nie wiedziałam, że w Poznaniu jest tyle ciekawych miejsc do zobaczenia.
  • To dzięki projektowi zainteresowałem się Poznaniem.
  • Już nie mogę doczekać się planowanej wycieczki do Poznania.

Tak wyglądały początki naszej pracy w projekcie (galeria powyżej):

• Wyszukiwanie informacji o Poznaniu.
  • Opracowywanie wyników ankiety.
  • Poznań w obiektywie (fot. Martyna Snopek).

Materiały przesłała p. Maria Paszkiewicz.