2013-03-22 | Czy Rydzyna to eko gmina?

W Gimnazjum im. Sułkowskich w Rydzynie realizowany jest projekt „Czy Rydzyna to eko gmina?”. Głównym celem projektu jest zdiagnozowanie sytuacji ekologicznej w gminie Rydzyna oraz próba edukacji jej mieszkańców (jak podkreśla grupa – „zaczynając od nas samych”).

Do tej pory zrobili sondę wśród mieszkańców swojej gminy. Przeprowadzili wywiady z panią Dyrektor, nauczycielami  oraz uczniami w celu zdiagnozowania ich świadomości ekologicznej. Udało im się również napisać scenariusz filmiku edukacyjnego dla uczniów swojej szkoły i nie tylko. Odwiedzili Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie próbując znaleźć odpowiedź na pytanie: czy polska wieś była kiedyś ekologiczna i czy my możemy korzystać z jej tradycji? Warto podkreślić, że gmina Rydzyna jest gminą rolniczą.

Planują także nagrać filmik ekologiczny dotyczący segregacji śmieci. Wiosną chcą wybrać się do Zakładu Zagospodarowania Odpadów w Trzebani oraz zbadać zanieczyszczenie powietrza za pomocą skali porostowej.

Materiały przesłała p. Magdalena Giernaś-Strakulska.