2013-04-02 | Co i jak zwiedzać w Wielkopolsce?

"Jak i co zwiedzać w Wielkopolsce?" to projekt, który realizują gimnazjaliści z Chrzypska Wielkiego. Celem uczniów jest zdobycie umiejętności planowania i organizowania różnych form zwiedzania. Młodzież chce także poznać ciekawe miejsca w swojej gminie i w Wielkopolsce.

Wytypowali i opisali już ciekawe miejsca. Informacje wyszukali w zbiorach biblioteki szkolnej oraz w Internecie. Grupa 6 dziewczyn wykonałae planszę gminy. Natomiast chłopcy planują zwiedzanie - uwzględnili trzy formy turystyki (pieszo, rowerem oraz samochodem). Opisali zaplanowane wycieczki, tj. noclegi, posiłki, trasy zwiedzania i odległości oraz czas wycieczek. Obliczanie kosztów zaplanowanych wycieczek będzie niedługo zakończone.

Spotkali się także z osobami prowadzącymi agroturystykę na terenie ich gminy oraz z pracownikiem Urzędu Gminy zajmującym się turystyką. Co dalej w planach? Wykonanie planszy województwa oraz planowanie wycieczki po Wielkopolsce.

 

Materiały przesłała p. Zyta Mijas.
 

Projekt realizowany jest przez: