2013-03-19 | Subkultury - tolerancja w małych miejscowościach

"Subkultury - tolerancja w małych miejscowościach" to temat, który zainteresował uczniów klas I w Liceum Ogólnoształcącym w Czarnkowie.

Projekt wymaga sporo pracy organizacyjnej. Jak do tej pory licealiści mają zebrane materiały na temat wybranych subkultur. Uczniowie doszli do wniosku, że nie będą prezentować dużej liczby grup subkulturowych. Skupią się na 4 lub 5 grupach. 

Ich celem jest pokazanie społeczności czarnkowskiej wybranych grup subkulturowych i badanie reakcji na osoby wyglądające „inaczej”. W chwili obecnej czekają na spotkanie z psychologiem, który ma im naświetlić problem subkultur w powiązaniu z zagadnieniem tolerancji. 

W najbliżym czasie, przy sprzyjającej pogodzie, zamierzają w odpowiednich strojach wyjść w teren i zająć się stroną praktyczną swojej prezentacji. Badania tolerancji na „inność” osób będących w grupach subkulturowych odbywać będzie się częściowo z tzw. ukrytej kamery, by następnie pytać mieszkańców Czarnkowa o ich opinie. Całośc wyników swoich skromnych badań postarają się ująć w jak najbardziej profesjonalnym ujęciu statystycznym.

Materiały przesłała p. Klaudia Przytulska-Nowak.

Projekt realizowany jest przez: