2013-03-15 | Komu potrzebne są nasze talenty?

Dzisiaj rozpoczęły się Targi Edukacyjne, podczas których odbył się kolejny wykład on-line w ramach projektu eSzkoła – Moja Wielkopolska. Na Międzynarodowych Targach Poznańskich wystawiały się nie tylko uczelnie wyższe, szkoły, ale również lider naszego projektu – Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, który promował eSzkołę!

 

Na MTP można było dostrzec też naszych eSzkolnych uczniów, którzy na koszulkach mieli nazwę projektu. Wybrali sobie Targi Edukacyjne do zbadania opinii publicznej. Nas również ankietowali ;-) Dziewczyny zadały nam kilka pytań dotyczących stewarda i jego pracy. Wiecie o jakim projekcie mowa? ;-) Dziewczyny serdecznie pozdrawiamy!

 

Powoli zbliżała się godzina 15:00, a sala w jednej chwili była pełna! Wykład „Talent - dany czy zadany?” już wcześniej cieszył się dużym zainteresowaniem. Niestety ze względu na ograniczoną ilość miejsc na sali nie wszyscy chętni mogli przyjechać. Nic jednak straconego – wykład było można obejrzeć z sali wideokonferencyjnej. 

 

Nasi wykładowcy – prof. UAM dr hab. Stanisław Dylak oraz dr Maciej Błaszak stoczyli swego rodzaju „pojedynek”. Eksperci w swoich dziedzinach toczyli spór o to co tak naprawdę decyduje o tym, że ktoś posiada talent.

Geny, ciężka praca, środowisko w jakim się znajdujemy? Co mówią na ten temat badania? W jakim czasie panowie potrafią ocenić urodę dziewczyny? W tej kwestii znalazł się także jeden praktyk na sali ;-) Czy dziewczyny przy wyborze partnera większą uwagę skupiają na ambicjach potencjalnego kandydata czy na wizerunku fizycznym? Czy muzyka pomaga nam w nauce? Ktoś jeszcze nie poznał odpowiedzi na te pytania? Zapraszamy wkrótce na stronę eSzkoły, gdzie wykład będzie udostępniony.

 

Profesor Stanisław Dylak na koniec wykładu zadaje sobie pytanie: komu potrzebne są nasze talenty? Odpowiedź znajdziecie poniżej. Każdy z nas ma jakiś talent. Uważacie inaczej? Profesor zaoferował swoją pomoc - jest gotów do Was przyjechać i pokazać, że się mylicie! 

Po wykładzie pojawiło się wiele pytań. Część zadana również poza wizją. Na wykładzie zagościła grupa ze Zbąszynia, która realizuje „Projekt BAH”. Młodzież miała wiele pytań do naszych ekspertów, m. in. czy dzięki sztuce człowiek może być szczęśliwszy albo czy śpiew w jakiś sposób pozytywnie wpływa na mózg człowieka? Odpowiedzi, które uzyskali z całą pewnością pomogą im w realizacji projektu.

Trzeba przyznać jedno – była to fascynująca wyprawa w głąb ludzkiego umysłu! Wykładowcy nie tylko przybliżyli nam talent, namawiali także do aktywnego trybu życia. Jak, w tym przypadku zgodnie, podkreślali - to nie tylko pomaga w nauce, ale również pozwala zachować dłużej młodość. Najlepszym podsumowaniem wykładu będą słowa samego profesora „miejcie marzenia”!

 

Wszystkich zainteresowanych książką "Learning, Arts, and the Brain", o której mówił profesor podczas wykładu odsyłam do załącznika - pobierz.

red. Monika Błaszczak

Projekt realizowany jest przez: