2013-03-14 | Mini "Gimbaza" - czyli makieta Naszej Szkoły

Skupili się na swojej szkole. Chcą zrobić jej makietę. O kim mowa? O uczniach z Gimnazjum im. Feliksa Szołdrskiego w Nowym Tomyślu i ich projekcie Mini „Gimbaza” – czyli makieta Naszej Szkoły.

 

Celem projektu jest wybudowanie możliwie wiernej makiety Naszego Gimnazjum. W projekt jest zaangażowanych 12 uczniów, którzy już od grudnia biorą udział w jego realizacji. Zebraliśmy materiały i wiadomości potrzebne do wybudowania makiety. 

 

Uczniowi wzięli już udział w jednej wycieczce do modelarni gdzie zapoznali się z technikami wykonywania modeli papierowych. Widzieli tez wykonane wcześniej modele. Mieli też kilka zajęć plenerowych, podczas których zrobili dokumentację fotograficzną budynku gimnazjum. Dokonali również wstępnych pomiarów w celu określenia skali w jakiej budowana będzie makieta. 

  

Przygotowali już podstawę makiety. Teraz powstają ściany i elementy zieleni, które zostaną umieszczone na makiecie. W planach mają jeszcze wycieczkę śladami swojego patrona Feliksa Szołdrskiego oraz całą masę mrówczej pracy przy detalach budynku szkoły.

Materiały przesłał p. Krzysztof Hałas.

Projekt realizowany jest przez: