Kurczę, jakie jaja

Głównym celem gimnazjalistów z Zespołu Szkół im. Stanisława Mikołajczyka w Miejskiej Górce jest poznanie procesu od jaja do kury. Uczniowie będą nie tylko poznawać budowę kury i jajka, ale również podejmą się hodowli własnej kury! Nie obce będą im także przepisy kulinarne. Co jeszcze mają w planach? Wizytę w laboratorium weterynaryjnym, odwiedzenie sklepu z pokarmem dla kur, doświadczenia z jajkami, obieranie kury z piór, sprawdzenie czy kura potrafi latać i poznanie sposobów rozmnażania się kur. Zorganizują także lekcję w przedszkolu, w formie teatrzyku. A wszystko to w projekcie "Kurczę, jakie jaja". 

 

Co dotychczas zrobili?

Pierwsze zajęcia miały na celu integrację zespołu i poznawanie się. Jak na razie udało im się wykonać plakaty reklamujące projekt  i maskotkę projektu. Następnie założyli fanpage na facebook-u. Wykonali również pomoce naukowe w postaci plakatu budowy jajka i kury. Mają nadzieję, że przydadzą się one młodszym kolegom i koleżankom. Hodują nawet własną kurkę! Nazywa się Harriet :) Imię swoje odziedziczyła po kurze, która zniosła największe jajko na świecie.

Co będą robić dalej?

Zamierzają w kolejnym etapie projektu odwiedzić fermę drobiu. Mają także w planach odwiedzić weterynarza, by uzyskać wiedzę na temat rozmnażania kur.

 

Materiały przesłała p. Hanna Funka.

Projekt realizowany jest przez: