2013-03-08 | Konkursomania, czyli jak i dlaczego zachęcać do czytania

Czytelnictwo - temat zapomniany? Nie w Łowyniu! To tutaj gimnazjaliści z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II realizują projekt "Konkursomania, czyli jak i dlaczego zachęcać do czytania". Opiekunem grupy jest p. Katarzyna Araszkiewicz.

Bajkowe opowieści Świętego Mikołaja bardzo podobały się maluchom uczestniczącym w konkursie

Projekt ma na celu popularyzację czytania. Czy im się to uda? Trzymamy kciuki! :) 11 osobowa grupa chce także zebrać informacje na temat wpływu czytania na ludzki mózg.

Zabawy z przedszkolakami podczas Dnia Pluszowego Misia

Młodzież z dziewięciu zaplanowanych konkursów przeprowadziła już cztery! Ponadto wsparcia szukają u dr Macieja Błaszaka, do którego wysłali maila z prośbą o prezentacje " Mózg czytający".

Planują także spotkanie z dyrektorem Biblioteki Publicznej w Międzychodzie dotyczące czytelnictwa, oraz spotkanie z pracownikami drukarni. Chcą przeprowadzić sondę uliczną na temat czytelnictwa oraz wywiad z właścicielami międzychodzkich księgarni. Chcieliby także pojechać do Biblioteki Kórnickiej, by zobaczyć zbiory specjalne.

Finaliści konkursu Jeden z dziewięciu - są w doskonałych humorach, ponieważ wykazali się doskonałą znajomością mitów

Uczniowie przy realizacji projektu uczą się współpracy, odpowiedzialności, słuchania siebie na wzajem. Stają się też bardziej pewni siebie podczas realizacji projektu.

To przedsięwzięcie kosztowało nas najwięcej pracy, gdyż w konkursie brali udział wszyscy uczniowie naszej szkoły :)

Materiały przesłał p. Andrzej Papla.