2013-03-08 | Kinomaniacy

Uczniowie z Gimnazjum nr 5 w Jarocinie, jak na Kinomianiaków przystało, postanowiło się przyjrzeć filmom i historii kina. "Kinomaniacy", bo tak brzmi również temat ich projektu, działają pod czujnym okiem opiekunki - p. Patrycji Marciszak.


Zamiłowanie do filmów sprawiło, że postanowili przyjrzeć się działalności jarocińskiego kina „Echo”. Grupa składa się z 11 uczennic klasy II a. Opiekunem zespołu jest ich wychowawczyni.


Pomarańczowy fotel noszący imię partona kina - Piotra Łazarkiewicza

Celem projektu będzie m.in. poznanie historii jarocińskiego kina, zapoznanie się z jego rozwojem, a także udowodnienie, że kino „Echo” to nie tylko filmy! :) 

Do tej pory dziewczyny miały okazję odwiedzić kino dwa razy i w ramach projektu Szkolna Akademia Filmowa obejrzeć ciekawe filmy „Templariusze: miłość i krew” oraz „Życie Pi”. Uczennice rozpoczęły również ankietowanie mieszkańców Jarocina i jego okolic. Pytały przechodniów o to czy często odwiedzają kino, co chcieliby w nim zmienić oraz jakie filmy interesują ich najbardziej (wyniki dotychczasowych ankiet są na stronie projektu - zobacz).  


Wystawa w holu kina

Przed nimi sporo pracy. Zamierzają nadal ankietować mieszkańców gminy Jarocin, wykonać własne okulary 3D oraz zobaczyć jak wygląda kino „od kuchni”. Pragną dowiedzieć się w jaki sposób filmy przenoszone są na wielki ekran oraz zapoznać się z budową projektora. Zamierzają również bliżej przyjrzeć się technologii 3D.

Materiały przesłała p. Patrycja Marciszak.

Projekt realizowany jest przez: